Weglopende Beelen schoffeert rechter

22 oktober 2026, 19:42 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
PR
Beelen.

Pretparkeigenaar Wim Beelen heeft het Haagse gerechtshof geschoffeerd door op een vandaag gehouden spoedzitting over zijn ruzie met PRO-gemeenteraadslid Kevin van Eikeren voortijdig de rechtszaal te verlaten. 

Beelen vertelde weg te moeten, omdat hij een afspraak had in Rotterdam. De rechter was daar niet van gecharmeerd. Maar hield Beelen niet tegen. En zei dat het aan Beelen zelf was te bepalen, wat hij belangrijk vindt.

Tijdens de bijna vier uur durende zitting, aangespannen door de afgelopen dinsdag tot een rectificatie veroordeelde Van Eikeren, bleek dat diens poging om zonder kleerscheuren uit de strijd uit te komen, weinig tot geen kans maakt. 

De rechter maakt morgenochtend om uiterlijk half elf per mail bekend of Van Eikeren zijn omstreden uitspraken over Beelen voor half een gerectificeerd moet hebben. Over een paar weken volgt dan een uitvoerig vonnis. 

Het samenzijn bij de rechter tussen Van Eikeren en Beelen was grotendeels een herhaling van zetten van het door Beelen gewonnen kort geding dat op 6 oktober diende. Ook dit keer mislukte een poging tot verzoening van de bouwbikkel en de ex van Sylvie Meis.

 


Van Eikeren, in het dagelijks leven bestuursadviseur van Woonstad Rotterdam en per 1 april met ruim zevenduizend voorkeursstemmen benoemd tot gemeenteraadslid in Rotterdam, moet de volgende tekst knippen, plakken en op LinkedIn en Instagram zetten (degenen, die door hem op deze sociale media geblokkeerd zijn, hebben pech). 

De tekst van de rectificatie luidt als volgt: "Tijdens een live radio-uitzending van Rijnmond op 22 april 2026 heb ik in een interview over attractiepark Spelen bij Beelen gezegd dat de heer Beelen de Samaritaan speelt maar dat hij gewoon een spijkerharde speculant is, en dat hij daar straks peperdure woningen wil gaan bouwen, En ook dat het hem puur om het geld gaat en dat hij net doet alsof hij het voor de kinderen in de wijk doet”.

“Daarnaast heb ik in een op 21 augustus  2026 gepubliceerd interview op het YouTube-kanaal van Pretparkuur gezegd dat de heer Beelen in Amsterdam trouwens ook nog heeft geprobeerd om politieke partijen orn te kopen door de Partij voor de Dieren en CDA allebei een ton te doneren om hun stemgedrag te beïnvloeden”

“De voorzieningenrechter van de rechtbank Den Haag heeft bij vonnis van 20 oktober 2026 geoordeeld dat deze uitlatingen onrechtmatig zijn jegens de heer Beelen en dat ik deze moet rectificeren.

Kevin van Eikeren."